Katarzyna Iga Gawęcka

Katarzyna Iga Gawęcka (także jako Kwiatkowska)  – scenarzystka, pisarka, dokumentalistka; autorka scenariuszy pełnometrażowych filmów dokumentalnych realizowanych dla I programu TVP S.A., TVP Polonia (m.in. Zapomniany przyjaciel – rzecz o Herbercie Hooverze), realizator filmów i reportaży dokumentalnych; współautorka biograficznej książki o amerykańskich losach Leopolda Tyrmanda, Tyrmand i Ameryka (2011) oraz autorka biografii Haliny Mickiewiczówny. Halina Mickiewiczówna – ciepło głosu i serca (2009)


Ponadto, zafascynowana literaturą dziecięcą, wydała m.in. książkę Królestwo Łagodności (2004) i stworzyła cykl animowanych bajek zatytułowany Przytulaki (2006–2007). Jest też współautorką elementarza kaszubskiego Kaszëbsczé abecadło (2000) i słownika polsko-kaszubskiego Twój pierszi słoworz (2003).


Od 2013 roku zaczęła publikować swoje książki w postaci ebooków. Na dedykowanej baśniom stronie bajkowiesci.pl. ukazują się stale nowe teksty. Większość z nich wydawana jest także w języku angielskim. Książki rekomendowane są dla dzieci od czwartego roku życia. Ebooki polecamy uwadze rodziców, którzy lubią czytać swoim dzieciom lub sami lubią sięgać po baśnie.


W latach 2014-2016 współpracowała z Wirtualną Polską, w ramach portalu Dzieci.pl cyklicznie ukazywały się tam  bajki o przygodach Rysia Reportera.


W 2019 roku uruchomiła blog o nazwie Notatnik ezoteryczny. Jest to miejsce, w którym zamieszczane są niesamowite, a jednak prawdziwe historie.


o-autorce med-2kiga3szary2
© KMG Dragon’s House - więcej niż wydawnictwo | Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin sprzedaży