Angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa

Next

 Nakład wyczerpany! Nowe wydanie niedługo!


Książka została pomyślana jako praktyczny podręcznik do nauki angiografii fluoresceinowej oraz indocyjaninowej. Dlatego zawiera przede wszystkim liczne ilustracje i przykłady badań angiograficznych, podstawy teoretyczne opisując w skrótowej formie. Celem autora jest przekazanie specjalizującym się lekarzom podstaw interpretacji obrazów angiograficznych, dzięki którym będą mogli samodzielnie zdobywać dalsze doświadczenie w okulistycznych badaniach diagnostycznych. Zobacz fragment podręcznika.


Autor: Dr n. med. Maciej Gawęcki – specjalista chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu badań angiograficznych układu wzrokowego; absolwent gdańskiej Akademii Medycznej, stypendysta Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego w szpitalu Moorfields w Londynie; ordynator oddziału okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w Chojnicach, kierownik Poradni Okulistycznej Dobry Wzrok w Gdańsku oraz konsultant wojewódzki województwa pomorskiego w dziedzinie okulistyki.


NAKŁAD WYCZERPANY. Nowe wydanie planujemy na wrzesień 2021. Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, wpisz swój adres email na listę mailingową autora.


Słowo wstępne


Słowo wstępne do podręcznika napisał prof. Jacek Kański:

„Z największą przyjemnością piszę słowo wstępne do tej doskonałej książki. Doktor Maciej Gawęcki dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem, opierając się na własnej rozległej praktyce, obejmującej dwadzieścia lat pracy  i wiele tysięcy wykonanych angiografii. Udało mu się przedstawić swoją wiedzę w komunikatywnej i łatwo przyswajalnej formie.”(…)

Opinie o podręczniku


Dr n. med. Anna Jurska


Podręcznik Pana Doktora Macieja Gawęckiego, w bardzo przystępny sposób uczy wykonywania oraz interpretacji wyników angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej. Zawiera najistotniejsze  informacje o patomechanizmach, objawach oraz leczeniu wielu jednostek chorobowych. Zarówno tych występujących często, jak również tych rzadziej spotykanych w praktyce każdego okulisty.  Zrozumienie, przyswojenie oraz usystematyzowanie  wiedzy ułatwia duża liczba zdjęć -angiogramów oraz pomocnych, prostych schematów. 


Pomimo szerokiego zastosowania w okulistyce optycznej koherentnej tomografii, angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa jest nadal pomocna, a czasami nawet niezbędna do diagnostyki oraz monitorowania przebiegu wielu chorób siatkówki i naczyniówki. Uważam, że książka ta może znacząco pomóc w rozwiązywaniu zagadek diagnostycznych wszystkim okulistom. 

Dr n. med. Ewa Zdybel

Kilka słów o “Angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej” Macieja Gawęckiego.


Podręcznik  Doktora Gawęckiego kierowany jest do młodych lekarzy, ale zawiera nie tylko podstawowe informacje na temat obu rodzajów angiografii, lecz szczegółowe interpretacje rzadko spotykanych i nietypowych przypadków klinicznych. Jest pełen „skondensowanej w pigułce” wiedzy, podanej w nowoczesny sposób i popartej rozległym i wysokiej jakości własnym, wyselekcjonowanym materiałem ilustracyjnym.


Pierwsze wrażenie po zobaczeniu pracy, to estetyczna perfekcja, która towarzyszy pracom Doktora od zawsze. Szczególnie - przewijający się pomarańczowy kolor fluoresceiny na grzbiecie książki i  jej wyklejkach. Na półce z książkami  nie pomylimy jej z żadną inną pozycją.

Podręcznik w zaplanowany i konsekwentny sposób prowadzi czytelnika przez znane i „mniej” uczęszczane zakątki rozległej wiedzy angiograficznej autora . Jasny przekaz i bogactwo ilustracji daje narzędzie lekarzom praktykom przy diagnozowaniu konkretnych chorych i rozwiązywaniu konkretnych problemów klinicznych. Dla bardziej dociekliwych i poszukujących wiedzy angiograficznej,  autor dołączył ciekawą bibliografię i kluczowe informacje o kierunkach prac mających wyjaśnić patomechanizmem danej jednostki chorobowej( np. w CSR).


Podsumowując,  “Angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa” Macieja Gawęckiego to książka ważna, przemyślana naukowo, a jednocześnie przejrzysta,  pomocna dla  każdego dociekliwego i ceniącego wysokie standardy okulisty.


© KMG Dragon’s House - więcej niż wydawnictwo | Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin sprzedaży