Opinie

Dr n. med. Anna Jurska


Podręcznik Pana Doktora Macieja Gawęckiego, w bardzo przystępny sposób uczy wykonywania oraz interpretacji wyników angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej. Zawiera najistotniejsze  informacje o patomechanizmach, objawach oraz leczeniu wielu jednostek chorobowych. Zarówno tych występujących często, jak również tych rzadziej spotykanych w praktyce każdego okulisty.  Zrozumienie, przyswojenie oraz usystematyzowanie  wiedzy ułatwia duża liczba zdjęć -angiogramów oraz pomocnych, prostych schematów. 


Pomimo szerokiego zastosowania w okulistyce optycznej koherentnej tomografii, angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa jest nadal pomocna, a czasami nawet niezbędna do diagnostyki oraz monitorowania przebiegu wielu chorób siatkówki i naczyniówki. Uważam, że książka ta może znacząco pomóc w rozwiązywaniu zagadek diagnostycznych wszystkim okulistom. 

Dr n. med. Ewa Zdybel

Kilka słów o “Angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej” Macieja Gawęckiego.


Podręcznik  Doktora Gawęckiego kierowany jest do młodych lekarzy, ale zawiera nie tylko podstawowe informacje na temat obu rodzajów angiografii, lecz szczegółowe interpretacje rzadko spotykanych i nietypowych przypadków klinicznych. Jest pełen „skondensowanej w pigułce” wiedzy, podanej w nowoczesny sposób i popartej rozległym i wysokiej jakości własnym, wyselekcjonowanym materiałem ilustracyjnym.


Pierwsze wrażenie po zobaczeniu pracy, to estetyczna perfekcja, która towarzyszy pracom Doktora od zawsze. Szczególnie - przewijający się pomarańczowy kolor fluoresceiny na grzbiecie książki i  jej wyklejkach. Na półce z książkami  nie pomylimy jej z żadną inną pozycją.

Podręcznik w zaplanowany i konsekwentny sposób prowadzi czytelnika przez znane i „mniej” uczęszczane zakątki rozległej wiedzy angiograficznej autora . Jasny przekaz i bogactwo ilustracji daje narzędzie lekarzom praktykom przy diagnozowaniu konkretnych chorych i rozwiązywaniu konkretnych problemów klinicznych. Dla bardziej dociekliwych i poszukujących wiedzy angiograficznej,  autor dołączył ciekawą bibliografię i kluczowe informacje o kierunkach prac mających wyjaśnić patomechanizmem danej jednostki chorobowej( np. w CSR).


Podsumowując,  “Angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa” Macieja Gawęckiego to książka ważna, przemyślana naukowo, a jednocześnie przejrzysta,  pomocna dla  każdego dociekliwego i ceniącego wysokie standardy okulisty.

Znasz ten podręcznik? Napisz własną opinię.

© KMG Dragon’s House - więcej niż wydawnictwo | Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin sprzedaży